Kolejny kościół filialny rzymskokatolickiej parafii w Mrzygłodzie znajduje się w Tyrawie Solnej, nosi dziś wezwanie św. św. Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dawna greckokatolicka cerkiew pw. św. Jana Chrzciciela - drewniana świątynia wzniesiona w 1837 r. z fundacji kapłana tyrawskiego Mejnickiego przez cieśli: Wasyla Bułkstrimiła, Gabriela Mlachowskiego i Andrzeja Dudę, o czym informuje napis na portalu wejściowym do babińca.
Świątynia uważana jest za kolejny przykład latynizacji cerkwi, tj. wspomnianego już zjawiska kształtowania bryły na wzór kościoła łacińskiego. Co jednak ciekawe, struktura zabytku pozwala na czytelne wyodrębnienie szerszej nawy, węższych prezbiterium i babińca oraz - czwartego członu - dostawionej do babińca, dwukondygnacyjnej, słupowej wieży. Tradycyjne elementy cerkwi posiadają taką samą wysokość ścian zrębu i wszystkie kryte są dwuspadowymi dachami (nad prezbiterium przechodzącym w trójspadowy), jednakże kalenica dachu nad nawą jest wyższa i do tego zdobi ją wydatna, baniasta wieżyczka, analogiczna do kolejnej, wieńczącej wieżę. W kalenicy prezbiterium znalazła się niewielka makowiczka. Od zachodu został dostawiony charakterystyczny dla tej świątyni portyk dwukolumnowy.
We wnętrzu zachowało się bogate wyposażenie z czasu budowy cerkwi, w tym architektoniczny, trójstrefowy ikonostas, ołtarz za ikonostasem, ołtarze boczne i ambona. Bogatą polichromię wykonał znany sanocki malarz Władysław Lisowski w okresie międzywojennym.