Aplikacje Góry bez granic

Góry bez granic - to Bieszczady i Beskid Niski po obu stronach granicy polsko-słowackiej.

Aplikacja zawiera wszystkie szlaki turystyczne oraz kilkaset atrakcji krajoznawczych na podkarpackim odcinku pogranicza. Pozwala się wszędzie odnaleźć, zaplanować dowolną trasę oraz nawigować po niej dzięki wyjątkowemu zestawowi map: topograficznej, lotniczej, rzeźby terenu, a także Open Street Map. Do dyspozycji są unikalne i przydatne funkcje: wskazanie wysokości n.p.m. oraz odległości dla dowolnego miejsca, pobranie map offline oraz szczegółowe dane o szlaku.

Na portalu Góry Bez Granic (gorybezgranic.pttk.pl) znajdziesz jeszcze więcej map - włącznie z mapą turystycznej Compass całego obszaru. Tam też możesz zaplanować trasę wycieczki, którą łatwo przeniesiesz do aplikacji. Korzysta ona z tych samych danych o
obiektach i szlakach, które są prezentowane na mapie i w portalu krajoznawczym znajdującymi się pod adresem http://gorybezgranic.pttk.pl

Aplikacja umożliwia: wyznaczenie trasy po szlakach i nawigację po nich, używanie różnych map, pobranie offline mapy OSM, szlaków i danych wysokościowych, zobaczenie wszystkich informacji o danym szlaku lub POI, odczyt odległości i azymutu do dowolnego miejsca oraz jego wysokość n.p.m., udostępnienie swojej pozycji, sprawdzenie prognozy pogody dla dowolnego miejsca, zobaczenie na mapie interesujących miejsc w okolicy, nawigację trasą utworzoną poprzez stronę mapową, zapisanie i udostępnienie ulubionych miejsc i szlaków, a także zapisanie przebywanej trasy i eksport jej do pliku. Można również wczytać swój plik .gpx i nawigować wg niego.

Do każdego szlaku pieszego prezentowanego w aplikacji przyporządkowane są, znajdujące się w jego pobliżu, ciekawe miejsca krajoznawcze, przyrodnicze (parki krajobrazowe, rezerwaty, zbiorniki wodne itp.) oraz inne obiekty atrakcyjne dla turysty. Znaleźć tu można także wiele informacji na temat wsi i miast, przez które przebiegają szlaki.


Projekt Góry Bez Granic ma na celu promocję turystyki aktywnej na obszarze pogranicza, ze szczególnym uwzględnieniem udostępniania i popularyzacji szlaków transgranicznych.

Projekt ten jest elementem szerszej współpracy transgranicznej wielu partnerów, która docelowo ma doprowadzić do pełnej integracji sieci szlaków turyst. w obrębie całego łuku Karpat wraz z Sudetami – połączenia w jeden system szlaków zarówno pogranicza słowackiego, polskiego jak i czeskiego. Obecny projekt jest pierwszym etapem tej konsolidacji, a jego przesłaniem jest idea wędrowania w Karpatach (niezależnie w jakim państwie), a podstawowym komunikatem „wolność w górach”, a więc również wolność od granic państwowych.Jedynie szlaki piesze PTTK są szlakami administrowanymi przez PTTK. PTTK nie odpowiada za stan szlaków turystycznych wytyczonych przez inne instytucje lub organizacje.

Ze względu na rozległość sieci szlaków i ciągłe jej zmiany w terenie, nie wszystkie dane mogą być cały czas aktualne. Z tego względu, w razie rozbieżności pomiędzy przebiegiem szlaku w terenie i w aplikacji prosimy o wyrozumiałość. Będziemy wdzięczni za poinformowanie nas o problemie za pomocą funkcji Znak nie tak?

Projekt jest wspófinansowanegy przez Unię Europejską, w ramach programu Interreg Polska-Słowacja 2014-2020. Został zrealizowany dzięki współpracy Partnerów:
Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK  w Krakowie
Klub Slovenských Turistov
Województwo Podkarpackie
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna

 
 
Aplikacja RATUNEK
(powiadomienie TOPR, GOPR lub WOPR).
 
Wyruszasz w góry, na szlak lub nad wodę? Czy masz już aplikację RATUNEK?
Umożliw pomoc sobie i ratownikom.
 
Kliknij i pobierz ją teraz:
 

  

Na ratunek

Pobierz aplikację

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...