Artykuły

Szlaki turystyczne PTTK – wyrusz po przygodę!

Gdziekolwiek się nie obejrzymy, tam zobaczymy oznaczenie „jakiegoś” szlaku. A to tematyczny, a to przyrodniczy, a to ścieżka dydaktyczna, szlak nordic walking, czy w końcu szlak turystyczny PTTK.

Czytaj więcej

Śladem cerkwi i kościołów na pograniczu polsko-słowackim

Przejeżdżając przez pasmo Beskidu Niskiego nie sposób nie zauważyć różnorodności nie tylko przyrodniczej, ale i kulturowej, a przede wszystkim religijnej, której źródeł upatrywać należy kilka wieków wstecz. Wtedy to, dzisiejsze pogranicze polsko-słowackie licznie zamieszkiwali Łemkowie.

Czytaj więcej

Rowerowa wycieczka od brzegu do brzegu: polska Solina i słowacka Starina

W góry czy nad wodę – nurtujące pytanie, które zadajemy sobie podczas planowania wakacyjnego wyjazdu. A gdyby tak połączyć te dwie opcje? Da się? Oczywiście, że tak! Polsko-słowackie pogranicze ma do zaoferowania nie tylko wodę, góry, ale i znacznie więcej!

Czytaj więcej

Co warto zobaczyć w Bieszczadach? Najciekawsze szczyty.

Wypad w polskie góry jest dobrym pomysłem na aktywny wypoczynek o każdej porze roku. Gdy nachodzi nas chęć zapomnienia o problemach dnia codziennego, to dokąd najlepiej, jak nie w spokojne i odludne Bieszczady?

Czytaj więcej

Wyprawy przyrodniczo-kulturowe – Beskid Niski na wakacje

Góry czy morze? To jedno z najpopularniejszych pytań, które zadajemy sobie planując wakacyjny wyjazd. Jeżeli zdecydujemy się na góry, to kolejne oczywiste pytanie: które pasmo górskie wybrać? Tatry oraz Karkonosze słyną z niezapomnianych widoków, lecz także zawsze są zatłoczone.

Czytaj więcej
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...