Kolejnym znaczącym zabytkiem Zagórza jest cerkiew prawosławna pw. św. Michała Archanioła, zlokalizowana przy drodze wojewódzkiej nr 892, biegnącej do Komańczy, w dzielnicy Stary Zagórz. Wybudowana została w 1836 r. jako parafialna świątynia greckokatolicka, po wysiedleniach była przejściowo magazynem nawozów. Na szczęście w 1956 r. przeszła na rzecz kościoła prawosławnego i powróciła do kultu.
Architektura murowanej z kamienia świątyni wyraźnie potwierdza panujący w czasie jej budowy trend “latynizacyjny”. Zewnętrznie jest bowiem dwudzielna, prezbiterium z nawą tworzą zwartą bryłę, która kryta jest wspólnym dachem. Od zachodu dostawiono do niej wysoką wieżę o trzech kondygnacjach. Jej dolna część jest murowana, natomiast górna kondygnacja powstała z drewna w konstrukcji słupowej. Wieżę wieńczy baniasty hełm z pozorną latarnią, mniejsza wieżyczka wkomponowana została w dach nawy. Wszystkie dachy kryte są blachą. We wnętrzu warto obejrzeć zabytkowy ikonostas, współczesny cerkwi.
Trzeba tu wspomnieć, że w Zagórzu są jeszcze dwie cerkwie. Pierwsza, w dzielnicy Dolina, ufundowana także w 1836 r., to skromna, drewniana świątynia, pełniąca dziś funkcję kościoła rzymskokatolickiego, wzniesiona zresztą została pierwotnie jako kościół łaciński. Druga, murowana, znajduje się w dzielnicy Wielopole w 1939 r., w tzw. ukraińskim stylu narodowym - na planie krzyża greckiego z centralna kopułą. Świątynia, nieużytkowana po wojnie, w 1991 r. powróciła do grekokatolików.