Jezioro Myczkowieckie, zwane też Zbiornikiem Myczkowieckim albo Jeziorem Myczkowskim (choć tama jest w Myczkowcach a nie Myczkowie), to sztuczny zbiornik, który powstał po wybudowaniu wspomnianej tamy na rzece San. Rozciąga się pomiędzy miejscowością Myczkowce a tamą w Solinie, pełni bowiem nie tylko funkcje retencyjne ale i zbiornika wyrównawczego dla znacznie większego Jeziora Solińskiego. Zbiornik Myczkowiecki zajmuje powierzchnię ok. 2 km2, na której mieści się ok. 11 mln m3 wody. Mierzy sobie ok. 6 km długości, jego średnia szerokość to ok. 300 m, zaś średnia głębokość to ok. 5 m
Jakkolwiek samo jezioro i sąsiednie wzgórza są wyjątkowo piękne, a baza turystyczna całkiem spora, nie jest ono zbyt przyjazne do zażywania kąpieli, a to ze względu na fakt, iż występują tu duże wahania poziomu wody oraz temperatury – woda wpadająca z dna zbiornika Solińskiego jest o ok. 5 stopni chłodniejsza niż w samej Solinie, nawet w upały rozgrzewa się jedynie do temperatury 16 stopni.
Z drugiej strony wpadająca do jeziora z turbin woda praktycznie nie zamarza w zimie, dzięki czemu zbiornik jest rajem dla ptactwa, zwłaszcza dla łabędzi, których jest tu całkiem sporo. Okolica jest zresztą pełna cennych stanowisk przyrodniczych, stąd i w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora znajdują się ciekawe rezerwaty przyrody.
Akwen jest też doceniany przez wędkarzy, łowić można tu szczupaki, okonie czy pstrągi, nie brak też takich gatunków jak troć, lipień, karaś, płoć, leszcz czy głowacice. Problemem jest tylko częsta zmiana poziomu wody, dlatego znawcy wędkarstwa zalecają łowienie z łodzi.