Wędrując niebieskim szlakiem pomiędzy Pasmem Chwaniowa a Pasmem Braniowa odwiedzimy miejscowość Jureczkowa, w której znajduje się dawna drewniana cerkiew greckokatolicka z 1914 r. przeniesiona tu w 1978 r. z Nowosielec Kozickich oraz warta uwagi ścieżka dendrologiczno-edukacyjna po dawnym dworskim parku. Ścieżka opatrzona jest 8 tablicami przystankowymi z opisami, w jej obrębie znajduje się wyznaczone miejsce na ognisko, umieszczono tu również ławki oraz kosze na śmieci.
Ścieżka została wytyczona na obszarze dawnego parku dworskiego, założonego w XIX wieku. Rozplanowany został na rzucie prostokąta na uroczysku zwanym "Dworze" lub “Dworzyszcze”. Rezydencja stała tu do 1945 r., dziś mało czytelne są nawet jego ślady - z dawnego układu zachowała się droga dojazdowa z mostkiem na rzece Wiar, platforma ziemna z pozostałościami fortyfikacji - wałów i bastionów ziemnych, a także piękne egzemplarze starych drzew, które osiągają wymiary pomnikowe. Widoczne są także groble, trzy zarośnięte stawy i kanał wodny.
Ze wspomnianych drzew obejrzeć można wspaniałe okazy takich gatunków jak lipy, dęby, buki, daglezje, modrzewie, cisy, leszczyny tureckie, sosny wejmutki. Okazałe są również dęby szypułkowe, modrzewie europejskie, klon jawor, jodły, świerki, a z gatunków obcych: zachowany szpaler z żywotnika zachodniego, żywotnik olbrzymi (220 cm) oraz dławisz okrągłolistny. W parku odnotowano występowanie około 120 gatunków roślin w tym objęte ochroną ścisłą jak buławnik wielkokwiatowy, bluszcz pospolity, śnieżyczka przebiśnieg oraz ochroną częściową pierwiosnek wyniosły, marzanka wonna, kopytnik zwyczajny. Założenie zamieszkiwane jest przez wiele gatunków ptaków: kowalik, szpak, puszczyk, dzięcioł, kos, orlik krzykliwy, cierniówka, strumieniówka a także puszczyk i sowa uszata.