Dwernik Kamień, czasami też nazywany Holicą lub też Magurą, to widokowy szczyt o wysokości 1004 m n.p.m. Stanowi on przedłużenie jednego z ramion odchodzących od Połoniny Wetlińskiej. Wierzchołek wzniesienia jest dość charakterystyczny - skalisty z wychodniami piaskowców, od których to walorów pochodzi nazwa tej góry.
Część szczytowa objęta jest ochroną prawną jako pomnik przyrody. Rosną tu karłowate i powykręcane od silnie wiejących wiatrów buki a także modrzewie, brzozy i jagodziny. W wychodniach i grzędach skalnych rosną rzadkie rośliny, takie jak ukwap dwupienny, prosienicznik jednogłówkowy oraz widłak goździsty. W rejonie tym stwierdzono także gniazdowanie największej sowy europejskiej – puchacza.
Dwernik Kamień jest jednym z najlepszych punktów widokowych. Roztaczają się stąd rozległe panoramy na stronę wschodnią, południową i zachodnią. Widać m.in. Połoninę Caryńską i Wetlińską, Smerek, Wielką i Małą Rawkę, Tarnicę, Bukowe Berdo, Magurę Stuposiańską, dolinę wsi Caryńskie i fragmenty pasma Otrytu. Na jednym z głazów wmurowana jest tablica upamiętniająca młodego kandydata GOPR – Artura Nowotarskiego.
Na Dwerniku Kamieniu znajdują się dobrze zachowane okopy z okresu I wojny światowej, z czasów, kiedy toczyły się tu ciężkie boje pozycyjne pomiędzy oddziałami rosyjskimi a austro-węgierskimi, na przełomie 1914 i 1915 r.
Na szczyt prowadzą ścieżki wyznakowane przez Nadleśnictwo z Nasicznego a także z Zatwarnicy.