Kościół pw. św. Michała Archanioła w Dwerniku został wybudowany w latach 1979-1981, z materiału pochodzącego z rozebranej cerkwi w Lutowiskach. Wspomniana już świątynia powstała wg projektu Wasyla Nahirnego w 1898 r., w 1903 r. była konsekrowana. Opuszczona trwale po 1963 r. popadała w ruinę i w końcu została rozebrana.
Cerkiew w Dwerniku z kolei przestała istnieć w 1946 r., a był to kolejny urokliwy drewniany zabytek, wzniesiony w 1785 r., konsekrowany pw. św. Michała Archanioła. Osiadli po wojnie w Dwerniku wierni rzymskokatoliccy nie myśleli o odbudowie cerkwi ale o budowie kościoła. Sprawa przyśpieszyła, kiedy udało się uzyskać zgodę władz na rozbiórkę cerkwi w Lutowiskach i przekazanie materiału do Dwernika. Świątynia Nahirneho nie została jednak odwzorowana a wybudowano nowy, drewniany kościół pokryty blachą. W 1981 roku dekretem biskupa Ignacego Tokarczuka została tu erygowana samodzielna parafia, zaś kościół poświęcono pod tradycyjnym wezwaniem św. Michała Archanioła i nowym - Matki Bożej Królowej Aniołów.
Wewnątrz znajduje się ołtarz, z przeniesionym ze starej cerkwi w Lutowiskach XIX w. unikatowym obrazem św. Michała Archanioła, który został namalowany techniką ikonową, choć powstał na blasze. W prezbiterium znajdują się 4 olejne przedstawienia Ewangelistów z XIX wieku, krzyż ołtarzowy z XIX wieku, wywodzący się z artystycznej ludowej szkoły lwowskiej a także kielich z wygrawerowaną inskrypcją „Szymon Dubowiec 1830”.