Muczne to najmłodsza osada w Dolinie Górnego Sanu, powstała bowiem dopiero w XIX w., zamieszkuje tu zaledwie 40 – 50 osób, ale cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. Powodem jest zarówno Bukowe Berdo, na które wiedzie stąd najwygodniejszy szlak, jak i wspomniana pokazowa zagroda żubrów. A ostatnio także Centrum Promocji Leśnictwa, zarządzane przez Nadleśnictwo Stuposiany.
Budynek, stanowiący dziś siedzibę imponującego Centrum Promocji Leśnictwa, powstał jako hotel dla robotników leśnych w 1972 r. Już jednak w 1976 r. cały teren Mucznego znalazł się w specjalnej strefie zarządzanej przez władze komunistyczne, w 1977 r. wioska zmieniła nawet nazwę na Kazimierzowo. Podobno na cześć legendarnego płk Kazimierza Doskoczyńskiego, który w Mucznem był komendantem hotelu myśliwskiego Urzędu Rady Ministrów, zarządzał także ośrodkami w Arłamowie i Trójcy, i to aż do 1981 r. Wraz ze zmianą ekipy partyjno-rządowej opuścił Muczne, które powróciło do dawnej nazwy, a hotel zaczął znów gościć leśników i turystów. Jesienią 2013 r. doczekał się szeroko zakrojonych prac, dzięki którym zyskał wygląd, dający mu prawo do bycia “wizytówką polskiego leśnictwa”.
W skład CPL, obok hotelu, wchodzi pawilon wystawowy – muzeum, w którym prezentowane są ekspozycje fauny bieszczadzkiej, połączone z elementami botanicznymi. Na wystawach możemy podziwiać na przykład jelenia lub żubra w naturalnym dla niego środowisku i to w poszczególnych porach roku. Całość dopełniona jest wielkoformatowymi zdjęciami. Muzeum opiera się na nowoczesnych technologiach, przewodnicy oprowadzający mogą podświetlać konkretne panele a także uruchamiać dźwięki, np. głosy poszczególnych ptaków. Wystawę można zwiedzać samodzielnie lub z przewodnikiem, a następnie wybrać się na stworzone w bezpośrednim sąsiedztwie budynku arboretum “Krzewy Polskie”.
Centrum Promocji Leśnictwa znajduje się tuż przy początku żółtego szlaku na Bukowe Berdo.