Brzegi Górne a do 1968 r. Berehy Górne (do dnia dzisiejszego ta nazwa również jest używana) to dawna rozległa wieś, położona pomiędzy Przełęczą Wyżniańską a Przełęczą Wyżną, która skutkiem powojennych wysiedleń została całkowicie wyludniona. Do dnia dzisiejszego zachował się tu tylko jeden budynek, podczas gdy w 1939 r. było ich ponad 120, a mieszkało w Brzegach niemal 800 osób.
Tu właśnie rozpoczyna się popularna wśród turystów trasa, prowadząca na Połoninę Wetlińską oraz Połoninę Caryńską, dlatego też w Brzegach Górnych mieści się kasa biletowa Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Oprócz tego mamy tu miejsce odpoczynku, które znajduje się na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 897 i drogi biegnącej w kierunku Nasicznego oraz Dwernika.
Obejmuje ono duży, płatny parking, zamontowano tu także ławki i stoły, przy których można odpocząć, tym bardziej, że obok płynie potok Prowcza. Infrastrukturę uzupełniają toalety i kosze na śmieci, zaś w parkowej budce można zakupić drobne pamiątki.
W sezonie letnim jest to także popularne miejsce postojowe dla busów, co znacznie ułatwia poruszanie się turystom pomiędzy najbliższymi miejscowościami.