Bacówka pod Małą Rawką

Schronisko PTTK Bacówka Pod Małą Rawką położone jest około 900 m od Przełęczy Wyżniańskiej i głównej drogi biegnącej z Ustrzyk Górnych w kierunku Wetliny. Jest jednym z trzech budynków, które powstały w Bieszczadach w ramach inicjatywy budowania podobnych obiektów w polskich górach, zapoczątkowanej przez Edwarda Moskałę -  posiada bliźniaczo podobne siostry w Jaworcu oraz pod Honem w Cisnej, podobnie jak i one ma w nazwie “bacówkę”.

Schronisko jest drewniane, posiada 27 miejsc noclegowych, toalety i prysznice, jadalnie z tarasem i bufetem serwującym ciepłe posiłki, kawę, napoje i słodycze. Obok schroniska znajduje się pole namiotowe. Turyści tu nocujący mogą korzystać z wszelkich udogodnień w bacówce (toalety, prysznice, jadalnia, itp.). W bezpośrednim otoczeniu schroniska znajdują się także ławki i stoły.

Bacówka leży na trasie zielonego szlaku wiodącego na Małą Rawkę. Z uwagi na to, iż do schroniska prowadzi polna droga po prawie płaskim terenie, trasa ta jest często wybierana przez osoby starsze i rodziny z małymi dziećmi.

Miejsce znajduje się na szlakach

Pobierz aplikację

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...