Dyżurka GOPR w Ustrzykach Górnych

Ustrzyki Górne 5D, 38-713 Ustrzyki Górne
49°06'33"N 22°39'20"E (49.109167, 22.655694)

Stacja Rejonowa GOPR w Ustrzykach Górnych znajduje się tuż przy dużej obwodnicy bieszczadzkiej, od strony Lutowisk jest to pierwszy budynek po prawej stronie.

Grupa Bieszczadzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego jest jedną z 7 grup regionalnych w Polsce. Obecnie ratownicy przez cały rok i całą dobę dyżurują w Stacji Centralnej w Sanoku oraz dwóch Stacjach Rejonowych – w Cisnej oraz właśnie w Ustrzykach Górnych. Ponadto na Połoninie Wetlińskiej w schronisku Chatka Puchatka oraz w Dukli funkcjonują dyżurki sezonowe.

Stacja Rejonowa w Ustrzykach Górnych jest położona w centrum Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Ratownicy  wyruszają stąd na pomoc poszkodowanym przede wszystkim w najbliższe góry - takie jak gniazdo Tarnicy, Mała i Wielka Rawka, a także Połonina Caryńska. Obok budynku znajduje się lądowisko dla helikopterów z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W Stacji jest możliwość wynajmu 3 pokoi dla maksymalnie 11 osób. Turyści mają do dyspozycji parking oraz miejsce na ognisko. Część pokoi posiada własne łazienki, we wszystkich są czajniki elektryczne, a na korytarzu ogólnodostępna lodówka.

Pobierz aplikację

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...