Hajstra w Hucie Polańskiej

Huta Polańska 1, 38-232 Krempna
49°27'17"N 21°32'15"E (49.454736, 21.537517)

Goszcząc w Hucie Polańskiej można wypocząć w schronisku „Hajstra”. Nazwa ta oznacza w gwarze bociana czarnego, który stał się symbolem tego miejsca. 

Schronisko zaczęło funkcjonować od 1998 r., dziś dysponuje 42-ma miejscami noclegowymi w tym 24-ma w pokojach z łazienkami. Do dyspozycji gości pozostają: pokój wypoczynkowy, kuchnia wyposażona w lodówkę i kuchenkę oraz jadalnia.

Ponadto przed budynkiem znajduje się miejsce na ognisko, duża wiata grillowa, boisko do siatkówki i koszykówki, wypożyczalnia rowerów a dla najmłodszych huśtawka oraz piaskownica. 

Obok schroniska przepływa potok, który jest doskonałym miejscem relaksu dla dzieci i dorosłych. Istnieje możliwość zamówienia całodziennego wyżywienia, które gospodarze przygotowują z produktów z przydomowego ogródka oraz domowych przetworów i nabiału. Właściciele „Hajstry” posiadają również konie huculskie z możliwością przejażdżki oraz nauki jazdy.

Od schroniska wytyczono żółty szlak na Przełęcz Mazgalica, który dochodzi do niebieskiego szlaku granicznego.

Miejsce znajduje się na szlakach

Pobierz aplikację

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...