Murowana cerkiew w Zyndranowej, nosząca wezwanie św. Mikołaja Cudotwórcy, znajdująca się w samym centrum wsi, obok Muzeum Kultury Łemkowskiej, jest świątynią prawosławną, filialną parafii w Komańczy. Zbudowana została w latach 1983-85, konsekrowano ją 28 lipca 1985 r. jako pierwszą świątynię chrześcijaństwa wschodniego zbudowaną na Łemkowszczyźnie po II wojnie światowej. Poprzednia, drewniana cerkiew, wzniesiona na pocz. XIX w. i rozbudowana w jego połowie, posiadająca pięć wydatnych kopuł i wspaniały ikonostas, została rozebrana w 1962 r., bowiem ogołocona po wojnie z bogatego wyposażenia popadała w ruinę i groziła zawaleniem.
Nowa świątynia czytelnie nawiązuje do tradycji cerkiewnego budownictwa łemkowskiego - każda z trzech części, kryta jest odrębnym dachem, na którym pomieszczono cebulaste wieżyczki z pozornymi latarniami. Nawa jest szersza i wyższa od prezbiterium, najwyższy element stanowi jednak wieża nad babińcem.
Cerkiew zaprojektował Aleksander Chylak, wywodzący się z Łemkowszczyzny wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, wnuk greckokatolickich proboszczów - po stronie ojca w Krynicy a po stronie matki właśnie w Zyndranowej.
Obok cerkwi przechodzi zielony szlak z Barwinka do Pustelni św. Jana z Dukli.