Bacówka pod Honem w Cisnej

Tuż pod Cisną i tuż przy czerwonym Głównym Szlaku Beskidzkim, prowadzącym z Wołosania na Duże Jasło, znajduje się słynna Bacówka PTTK „Pod Honem”. Usytuowana jest  na wysokości 663 m n.p.m., na południowo-wschodnim stoku szczytu Hon, zwanego też Wierchem nad Majdanem i mierzącego 820 metrów wysokości n.p.m.

Bacówka powstała w 1986 r. według zamysłu Edwarda Moskały, który stworzył ideę schronisk turystyki kwalifikowanej, budowanych według jednego, odwołującego się do podhalańskiej góralszczyzny, projektu. W Bieszczadach, zgodnie z tym zamysłem, powstały trzy identyczne schroniska: Jaworzec, Pod Małą Rawką oraz Pod Honem.

Schronisko jest całoroczne, oferuje 47 miejsc noclegowych w pokojach dwu, trzy i wieloosobowych, ze wspólnymi sanitariatami. Na miejscu istnieje możliwość zakupienia wyżywienia w postaci śniadań i obiadokolacji. Na parterze jest ogólnodostępna sala - jadalnia.

Bacówka położona jest w malowniczym miejscu, na śródleśnej polanie, z której  rozpościerają się widoki na Cisną oraz okoliczne góry. Obok znajdują się ławki, miejsce na ognisko a także pole namiotowe.

Jest punktem wypadowym do wycieczek w Pasmo Graniczne, Masyw Łopiennika i Pasmo Chryszczatej.

Miejsce znajduje się na szlakach

Pobierz aplikację

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...